Koltuk Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Koltuk Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Üzerinde, dinlenmek, misafir ağırlamak için kullanılan koltuk takımları doğru seçimle uzun vadede size eşlik edebilir. Ürün seçiminde bazı detaylara önem verilmelidir.

Koltuk Takımı Kaç Parçadan Oluşmalı

Salon veya oturma odası içerisinde kullanacağınız koltuk takımının parça sayısı oda büyüklüğü ve kullanıcı sayısıyla alakalıdır.

Tek seferde en fazla ne kadar misafir geldiğini düşünerek L koltuk seti, ikili üçlü ve tekli koltuk setlerini değerlendirebilirsiniz. Marka araştırması yaparken koltuk takımı içerisine ekleme yapıp yapamayacağınızı da araştırabilirsiniz. Fakat oda büyüklüğünü de dikkate almak önemlidir.

Büyük bir salon varsa sayı artışı da mantıklı olacaktır. Dar bir salon- oturma odasında koltuk sayısı bir veya iki olabilir. Ayrıca katlanabilir şekil değiştirebilir setlere odaklanabilirsiniz.

Renk Seçimi Ve Kombin Hataları

Dekorasyonda en önemli konulardan biri koltuk takımı renk kombini ve geçişlerdir. Genel olarak diğer bölümleri de düşünerek seçim yapılması ve kendi zevkinizi, bütçenizi de işin içine katmanız önerilir. Tek koltuk rengi ortamda diğer malzemelerle bütünlük sağlarsa, ortaya dekorasyon açısından şık bir görüntü çıkacaktır. Birbirini kapatan, boğucu ve yorucu renkler, takımınız ne kadar güzel olursa olsun kötü bir görüntü verebilir. Bu nedenle şu ayrıntılar önemlidir:

  • Duvar ve perde renklerini dikkate alarak koltuk rengi belirlenmelidir. Koltuk kırmızı, bordo, mavi, koyu gri gibi baskın renklerden oluşuyorsa, diğer bölümler daha açık tonlarda olmalı, aksesuarda sadelik seçilmelidir.
  • Koltuklarınız açık renk olacaksa, duvar, perde ve aksesuarlar daha canlı ve birbiriyle uyumlu renklerden oluşabilir.
  • Koltuk takımı karışık renklerde ise genelde baskın renge bakılabilir.
  • Küçük mekanlarda renk seçimlerini açıktan yana kullanırsanız ferahlatıcı bir ortam oluşabilir. Koyu renkler, canlı tonlar daraltıcı etki yapar.

Koltuk Takımı Fiyat Aralıkları Hakkında Araştırma

Bütçe ayarlaması ve koltuk takımı fiyatları beklentilerinizle uyuşmalıdır. Bütçenizi zorlamadan en iyi sonucu almak için genel bir fiyat değerlendirmesi yapabilirsiniz.

Seçtiğiniz koltuğun kumaş özellikleri, iskeletini oluşturan ağaç ve malzeme detayları hakkında firmaya ulaşarak bilgi alınız. Ayrıca uzun vadede geçerliliğini devam ettiren setler size ekstra artı sağlar. Minimal tasarımlar bu nedenle oldukça yaygındır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir