Gri Koltuk Takımı Ne Renk Perde İle Kombinlenir

Gri Koltuk Takımı Ne Renk Perde İle Kombinlenir?

Gri rengi sevenler için birçok avantaj sunulabilir. Gri koltuk takımı kullanırken pozitif enerjinin etrafa yayıldığını hissedebilirsiniz. Doğru renklerle beraber ideal sonuçlar alabilirsiniz.

Perde ve Koltuk Takımı Rengi Neden Uyumlu Olmalı?

Koltuk takımı bir iç mekanın baskın eşyalarından biridir. Perde de çerçeve olarak düşünülebilir. Yani oda genel dekorasyon özellikleri doğrultusunda geçişler sağlandığında ortaya güzel sonuçlar çıkacaktır. Çerçeve iyi olduğu zaman iç kısımlar da daha fazla memnuniyet verebilir. Dekorasyon netice olarak görsel olana hitap eder ve hızlı bir şekilde sonuç almak istenmektedir. Gözü tatmin etmek için de perdeler göze ilk gelen eşyalardan biridir. Dışarıdan gelen biri, dışarıyla ev arasında sınırda bulunan bir malzemeye daha fazla odaklanacaktır. Aslında eylem ve zemin arasında da bir bağ bulunmaktadır.

Gri Koltuk Takımına En Uygun Perde Renkleri

Öncelikle koltuk takımı ve perde renk kombini yaparken kendi zevkiniz önem kazanmalıdır.  Yani gri koltuklarla kesin kullanılması gereken renk diye bir şey yoktur. Fakat kullanıldığında daha güzel görüntü olasılığı olan ürünler vardır. Örneğin pembe perdeler hoş olabilir. Pudra rengi, açık pembe, krem tonları ve pembe karışık biçimde kullanabilirsiniz. Duvarlarda koyu renk özelliği varsa bu kombin daha da güzel olacaktır.

  • Gri koltuk olan alan küçükse açık renk perdelerle daha ferah bir ortam katabilirsiniz. Büyük alanlarda kullanılan gri koltuklarda ortamı daha derli toplu göstermek için perde renklerinde koyu ve canlı renklere yer verilebilir. Mavi, yeşil, kırmızı bu açıdan ideal olacaktır. Bu tonlarla bütünlük sağlayan aksesuarlar da eklenebilir.
  • Koyu gri koltuk takımı varsa perde ve halılarınızda açık mavi vs. tercih edebilirsiniz.
  • Lila ve mürdüm renkleri gri ile ideal bir kullanım sağlar.
  • Gri koltuklarla turuncu sandığınızdan daha güzel görünebilir.
  • Sarı rengi gri ile kullanırken mavi, kırmızı ve yeşil tonlarını işe dahil etmemeniz önerilir. Sarı özellikle fon perde olarak beyazla birlikte kullanılabilir.
  • Turkuaz renk gri koltuk takımları ile ortamda mükemmel uyum sağlayan çeşitlerdendir. Çok yumuşak bir geçiş yaparak enerji patlamaları uyandırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir